Följ oss på sociala medier:

I din bokhandel just nu

Skogsmusen och alla färger
Det viktigaste
Bea och Bosse: Bea är stor och Bosse är liten
Bea och Bosse: Bosse är kissnödig
Stellas stulna sömn
Brorsans kompis Robban
Göstas första ord
Jag är inte gosig
Peter och vargen (nyutgåva 2024)
Matilda och den förfärlige Florian
Förskolespöket
Ett ängsligt äpple
Sex miljarder
Tvivlet
Vi är pirater
Världens bästa Molly på camping med klassen
Som en gnista
Sjuk i hela huvudet
Mullvadsstaden
Sopornas vänner och annat som räddat mitt liv
Skuggan
Hej, hejdå
Bra jobbat, mamma pingvin (board book)
Bockarna Bruse firar jul
God jul, Ester Jansson
Kommer du ihåg?
Superotursdagen
Högst upp
Hjälpa pappa städa
Jefferson gör sitt bästa
En förbjuden bok
Vargarnas välde
Iggo & Gurkan hittar ett ägg
Presenten
Morris – pojken som hittade hunden
Alla kläder på!
Afrosvenskar – 15 berättelser ur historien
Dödskallen
Frekes fot
Tolv
Bara rumpor på kryssning
Världens bästa Molly och drömrummet

Kontakta oss

 

Erik Titusson
Förlagschef och förläggare Lilla Piratförlaget
Telefon: 08-545 678 54
E-post: erik@lillapiratforlaget.se 

 

Ada Wester 
Förläggare Gilla Böcker
Telefon: 08-412 13 58
E-post: ada@lillapiratforlaget.se 

 

Linda Widman
Försäljning
Telefon: 08-412 13 56
E-post: linda@lillapiratforlaget.se 

 


PR och marknad
Elin Eirefelt (tjl)
Elisabeth Andersson (vik)
Telefon: 08-545 678 53
E-post: elisabeth@lillapiratforlaget.se

 

Olivia Demant
Förläggande redaktör
Telefon: 08-545 678 56
E-post: olivia@lillapiratforlaget.se

 

Cornelia Andersson Serreli
Förlagsassistent
Telefon: 08-412 13 58
E-post: cornelia@lillapiratforlaget.se

 

AnnaKaisa Danielsson
Foreign Rights Manager
Telefon: 070-0924 641
E-post: annakaisa.danielsson@alfabeta.se

Fakturainformation

Fakturaadress:
Lilla Piratförlaget AB
Kaptensgatan 6
114 57 Stockholm


Org.nr: 556838-8655

E-faktura, VAN-operatör: Crediflow, Svefaktura.1.standard
Pdf-faktura: lillapiratforlaget@rs.rillionone.com


Prenumerera på Lilla Piratförlagets nyhetsbrev!

De senaste nyheterna om våra böcker och författare! Tips på evenemang och aktiviteter.